Υποδομή

Μουσική

Στην αίθουσα Μουσικής υπάρχει πιάνο, κλασσική κιθάρα, αρμόνιο, φλογέρες και διάφορα άλλα μικρά μουσικά όργανα κατάλληλα για τη διδασκαλία του μαθήματος.

Αθλητισμός

Τα γήπεδα μπάσκετ και βόλεϊ στην αυλή του σχολείου και η αίθουσα συγκεντρώσεων που χρησιμοποιείται όταν οι καιρικές συνθήκες το απαιτούν.

Βιβλιοθήκη

Σχολική βιβλιοθήκη, απαραίτητο συμπλήρωμα κάθε σχολικής μονάδας, οργανώνεται στις αίθουσες διδασκαλίας αφού χώρος για αυτή δεν υφίσταται. Τα βιβλία προέρχονταν από αγορές και από δωρεές οργανισμών, φορέων, ιδιωτών καθώς και από αποστολές του Υπουργείου Παιδείας.

Εργαστήριο πληροφορικής

Στο χώρο του σχολείου μας λειτουργεί αίθουσα πληροφορικής εξοπλισμένη με 12 σταθερούς σταθμούς εργασίας. Επιπλέον για τις ανάγκες των μαθημάτων διατίθενται περιφερειακές συσκευές, όπως εκτυπωτής, σκάνερ και βιντεοπροβολείς.